Wybór hulajnogi

Ten artykuł ma na celu pomóc Ci znaleźć najlepszą hulajnogę dla Twojego dziecka, bez względu na jego wiek i płeć. Hulajnoga to jeden z najlepszych sposobów, aby pomóc dzieciom w nauce równowagi i koordynacji, rozwija umiejętności mięśniowe i motoryczne, a wszystko to podczas świetnej zabawy. Wszystkie nasze hulajnogi są wykonane z solidnych materiałów, i większość jest regulowana, prawie każdą da się złożyć na czas podróży. Chętnie pomożemy Ci zawęzić kryteria wyszukiwania i znaleźć właściwe. Zanim zaczniesz, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Wybierając najlepszą hulajnogę dla swojego dziecka, należy wziąć pod uwagę pewne cechy konstrukcyjne.

Uwaga dotycząca bezpieczeństwa - należy zwrócić uwagę, że zawsze zalecane jest używanie atestowanych kasków. Polecamy również ochraniacze na kolana i łokcie. Dzieci, które dopiero uczą się jeździć na hulajnodze, powinny nosić ubrania odblaskowe lub jaskrawe, trzymać się z dala od ruchu ulicznego, ćwiczyć na gładkich powierzchniach i oczywiście znajdować się pod nadzorem osoby dorosłej.

Jaka hulajnoga dla dziecka?

Najlepsza hulajnoga będzie odpowiednia do wieku i umiejętności naszego dziecka - brzmi banalnie, prawda ? 
Po przeczytaniu naszego artykułu będziecie gotowi dopasować sprzęt do wieku i umiejętności.
Podobnie jak w przypadku roweru, podczas gdy dzieci uczą się i rozwijają równowagę i mięśnie, koordynację ręka-oko i zdolności motoryczne, ważne jest, aby zacząć od trójkołowej hulajnogi, która będzie im pomagała, . Hulajnoga trójkołowa dla bardzo małych dzieci powinna znajdować się nisko nad ziemią, „podesty” są zwykle dość wąskie, szerokie jest zdecydowanie trudniej kontrolować, modele trójkołowe będą wolniejsze, dzięki czemu będziemy w stanie panować nad dzieckiem. Modele dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat są typu „lean to steer”. Podczas gdy dzieci rozwijają równowagę oraz umiejętności krytycznego i szybkiego podejmowania decyzji, wychylenie się do kierowania jest znacznie bezpieczniejsze, ponieważ kierownica nie może nagle się obrócić. Większość hulajnóg jest w wersji z dwoma kołami z przodu, a jednym z tyłu. Jest to preferowana wersja wśród rodziców. Wiele recenzji hulajnóg, z dwoma kołami z tyłu i jednym z przodu, informuje, że przeszkadza to w ich „kopnięciu”, a dzieci szybko się frustrują. Zalecamy zakup modelu 3-kołowego z 2 kołami z przodu i jednym z tyłu.

Przykład modelu hulajnogi z 3kołami:


Milly Mally Boogie

W wieku około 6lat możemy rozglądać się za hulajnogą dwukołową. Jednak najlepiej znasz swoje dziecko, jeśli jest już przyzwyczajone do hulajnóg, deskorolek lub jazdy na rowerze bez pomocy, to bez obaw możemy ją zamówić.

Przykład dziecięcej hulajnogi dwukołowej:

Hulajnoga Milly Mally BUZZ

Dostępnych jest dużo opcji w zależności od tego, jak i gdzie hulajnoga będzie głównie używana. Dzieci szybko rosną, więc regulowana wysokość rączki będzie dobrym pomysłem. Omówimy to wszystko bardziej szczegółowo.

Regulowana kierownica w hulajnodze?

Kierownica hulajnogi powinna znajdować się mniej więcej na wysokości talii, pozwoli to zapewnić optymalną kontrolę. Dzieci w wieku od 2 do 5lat rosną od 7cm do 11cm rocznie, natomiast w wieku powyżej 5 lat jest to około 5cm rocznie, więc hulajnogi z regulowaną kierownicą zdecydowanie posłużą dłużej. Dodatkowo opcja ta zapewnia możliwość dzielenia się z rodzeństwem o innym wzroście. Kiedy dziecko z tego wyrośnie, będzie czas na wymianę. Argumentem przeciwko regulowanym wysokościom uchwytów jest to, że można je postrzegać jako mniej trwałe. Uważamy, że jest to fajna opcja dla młodszych dzieci, szczególnie w przedziale 2-5 lat, oraz starszych, które uwielbiają jeździć po okolicy i są „spokojniejsze”.

Przykład hulajnogi z regulowaną kierownicą:

Hulajnoga Soke City

Hulajnoga wyczynowa?

Starsze dzieci lubią robić sztuczki i skakać w skateparku. W tym przypadku nieregulowane kierownice są lepszym rozwiązaniem, ponieważ będą trwalsze i mocniejsze. Dotyczy to również składanych hulajnóg. Hulajnoga wyczynowa (sportowa) jest przystosowana do nadmiernego użytku. Niektóre triki są agresywne i obejmują całą siłę ciężaru sportowca na kierownicy podczas lądowania po skoku, więc nie będziemy chcieli, aby cokolwiek pękło i spowodowało obrażenia.

Przykład hulajnogi do stuntu:

Hulajnoga SOKE XTR blue

Składana hulajnoga dla dziecka?

Składane hulajnogi nie będą odpowiednie dla wszystkich, ale zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę, jeśli planujesz zabierać je ze sobą. Niektóre dzieci bardzo przywiązują się do swoich zabawek i chcą je wszędzie zabierać. Wiele hulajnóg ma możliwość złożenia za pomocą kliknięcia przycisku, w innych modelach kierownicę można łatwo wyjąć, wtedy z pewnością można je wszędzie nosić ze sobą. Jest to istotny argument, jeśli planujesz zabierać ją ze sobą na wycieczki, jeździć do szkoły itp. będą one pasować do szafek w szkole, garażu, lub innych schowków. Dzięki temu złożony sprzęt można łatwo przewozić nawet w transporcie publicznym.

Przykład hulajnogi w pełni składanej:

Hulajnoga Milly Mally Micmax

Jakie kółka do hulajnogi?

Większość osób przed zakupem hulajnogi pyta o rodzaj kółek. Kółka „kauczkowe” to tzw. Poliuretan czyli kauczuk syntetyczny. W opisie hulajnóg jest on opisany skrótem „PU