Mata edukacyjna dla niemowlaka

Mata edukacyjna to podstawowy asortyment wszystkich rodziców. Kupując ją sprawicie, że dziecko będzie miało swój plac zabaw w domu. Pozwoli ona na miłe spędzanie czasu podczas nauki i rozwoju. Jej zastosowanie zależy głównie od wybranego modelu. Nasz sklep daje rodzicom bardzo wiele możliwości, produkty są różnorodne, dlatego tym artykułem chcemy ułatwić zakup.

Mata edukacyjna od kiedy?

Maty sprawdzają się przez pierwsze 14miesięcy życia maluszka, ale wielu dzieciom służą dłużej.

Mata edukacyjna jaka? 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru maty edukacyjnej dla dzieci?

Wykonanie – nasze mate są zrobione z naturalnych, trwałych i dokładnie zszytych materiałów.

Zabezpieczenia – większość mat posiada po bokach specjalne zabezpieczenia, dzięki którym nasze dziecko nie wyjdzie poza jej obręb.

Rozmiar - wymiar maty jest kwestią zależną od tego ile mamy miejsca w pomieszczeniu. Warto zwrócić uwagę aby mata była przydatna, ale przede wszystkim wygodna dla dziecka. Musi być dostatecznie duża, aby dziecko miało swobodę ruchu. Dziecko będzie w niej raczkowało i obracało się. Optymalny kształt to kwadrat o boku +/- 100cm.

Dodatkowe wyposażenie - maty są wyposażone dodatkowo w wiele zabawek wieszanych na pałąkach. Zabawki można zdejmować dzięki temu zabawa będzie różnorodna w kształty i kolory co rozwija zmysły naszych pociech.

Funkcjonalność - pokrycie mat można wyprać, zapewnia to dużą wygodę i gwarantuje higieniczną zabawę. Większość sprzedawanych mat jest wyposażonych w rzepy dzięki czemu mata zamienia się w kojec, daje nam to możliwość pozostawienia dziecka na kilka minut samego.

Zalety maty edukacyjnej

Dobrze dobrana mata edukacyjna odwdzięczy się pozytywnym rozwojem psychoruchowym każdego dziecka. Można jej używać od pierwszych miesięcy życia. Na początku dziecko będzie leżało i obserwowało otaczające je zabawki i obrazki. Mata edukacyjna pobudza zmysły. Przez wspaniałą różnorodność kolorów dziecko odkrywa świat poprzez zabawę. Maty są pokryte wieloma rodzajami faktur, które różnią się w dotyku. Grające i wiszące naokoło dziecka zabawki działają na słuch.

Mata edukacyjna ranking   

Przedstawiamy maty cieszące się największym zainteresowaniem z wysyłką w 24h.